AS „SR” Braşov, la primul succes din scurta sa istorie

as-sr-brasov-la-primul-succes-din-scurta-sa-istorie

Sâmbătă, echipa suporterilor stegari, AS „Steagu Roșu” Braşov, a jucat primul meci din istorie.

Trupa braşoveană, susţinută din tribune de aproape 200 de fani, s-a impus la Cristian în faţa celor de la Inter cu scorul de 2-1. Primul gol din istoria celor de la AS „SR” Braşov a fost marcat de Dumitraşc, imediat după pauză. Inter a reuşit să restabilească egalitatea în urma unei lovituri de la colţ, dar golul victoriei lui Steagu Roșu a fost marcat în minutele de final ale partidei de Cristi Cocan.

Amintim că pe 10 august, va avea loc Adunarea Generală a AJF Braşov, for care va decide în ce ligă va fi acceptată echipa suporterilor braşoveni.

În plus, pentru elevii lui Petre Lucian urmează un nou amical. Miercuri, de la ora 18, "Stegarii" vor înfrunta, în deplasare, ASF Zărnești, vice-campioana ediţiei trecute a Ligii a 4-a Braşov.

Meciul se va disputa pe stadionul "Celuloza" din Zărnești.