Barcelona a învins-o din nou pe Athletic Bilbao

barcelona-a-invinso-din-nou-pe-athletic-bilbao

Formaţia FC Barcelona a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Athletic Bilbao, în prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei Spaniei.

Cele două echipe au fost adversare şi duminică, în campionatul Spaniei, învingători fiind tot elevii lui Luis Enrique, scor 6-0.

Miercuri, golurile învingătorilor au fost marcate de Munir El Haddadi '18 şi Neymar '24. Pentru Athletic Bilbao a înscris Aduriz, în minutul 89.

În primul meci din prima manşă a sferturilor de finală, Celta Vigo şi Atletico Madrid au remizat, scor 0-0.

Partidele FC Valencia - Las Palmas şi FC Sevilla - Mirandes (liga a doua) se joacă astăzi. Meciurile retur vor avea loc la 27 ianuarie.

Italia: Juve, calificare în semifinale

Juventus Torino a completat careul semifinalistelor Cupei Italiei la fotbal, grație victoriei la limită, cu scorul de 1-0, înregistrată miercuri seara în fața formației Lazio, pe Stadio Olimpico din Roma.

Fundașul român Ștefan Radu a fost integralist la Lazio în această partidă.

În semifinale, Juventus Torino o va avea ca adversară pe Inter Milano, în timp ce AC Milan va juca împotriva formația de liga a treia Alessandria, marea surpriză a actualei ediții din Coppa Italia.