CNOT CSU Brasov - Politehnica II Timisoara 33-26 (15-12) (VIDEO)

cnot-csu-brasov-politehnica-ii-timisoara-3326-1512-video

Echipa Centrului Naţional Olimpic de Tineret Braşov a obţinut o nouă victorie în Divizia A la handbal masculin. Băieţii antrenaţi de Florin Paraschiv au întâlnit în etapa a 5-a a sezonului CSU Politehnica II Timişoara. În prima repriză, handbaliştii braşoveni s-au instalat la conducerea jocului, însă nu s-au putut desprinde, astfel că la odihnă au intrat cu un avans de doar trei goluri, scor 15-12. Partea secundă a reprezentat un adevărat galop de sănătate pentru gazde, care au marcat pe bandă rulantă şi au speculat fiecare eroare a adversarilor. Braşovenii s-au impus la final cu 33-26. În etapa viitoare, CNOT Braşov va evolua în deplasare cu HCM Sighişoara. Într-un alt joc din etapa a 5-a, CSM Făgăraş a reuşit să învingă Academia Minaur Baia Mare cu 33-31, după ce la pauză era condusă cu 16-19. Pentru Făgăraş, urmează jocul de la Argeş Piteşti. În clasament, CSM Făgăraș este lider, cu maxim de puncte. CNOT CSU Brașov ocupă poziția a patra cu 10 puncte.