corona-brasov-bate-campioana

Corona Brașov a reușit a doua victorie consecutivă în Liga MOL, după 3-1 în deplasare la Miercurea Ciuc. Americanul Kevin Wehr a descis scorul cu singura reușită a primei reprize. Partea secundă a adus desprinderea pentru brașoveni - Csaba Nagy și Rory Rawlik au dus scorul la 3-0 pentru oaspeți înainte de ultima repriză. Tihamer Becze a marcat golul de onoare pentru Miercurea Ciuc cu cinci minute înainte de final, iar Corona Brașov s-a impus cu 3-1. Braşovenii au ajuns astfel la șase victorii în ultimele șapte meciuri. Duminică seară, Corona întâlneşte pe teren propriu liderul Dab Docler. În ultimul joc al sezonului regulat din Liga MOL, Corona Braşov va juca luni seară de la ora 19.30, tot pe teren propriu, cu Ferencvaros Budapesta.