corona-castiga-cu-ujpesti-

Hocheiştii de la Corona Braşov, au obţinut aseară cel de-al doilea suces consecutiv din Liga Mol.

După ce în prima etapă braşovenii au ştigat pe terenul campioanei naţionale, SC Miercurea Ciuc, Corona a trecut cu acelaşi scor, pe teren propriu, de Ujpesti Budapesta.

Maghiari au deschis scorul în minutul 16 prin Sziranyi şi au intrat la cabine cu avantaj după prima repriză.

Îndrăzneala oaspeţilor a fost taxată de Corona în actul secund, care a înscris de 4 ori fără să primească gol, prin Pysarenko în min.26, Bonar în  min.31, Petres în min.31 şi Gliga în min.34. Golul doi al oaspeţilor a fost reuşit de Domotor în min.42.

În această seară, de la ora 19.30, tot pe patinoarul olimpic din parcul Tractorul, Corona Braşov va primi replica celor de la Dab Docler, echipă care a câştigat duminică seara, 4-3 după prelungiri, pe terenul lui SC Miercurea Ciuc.