corona-detoneaza-bomba-in-cupa-romaniei-

Handbalistele de la Corona Braşov au dat lovitura în sferturile de finală ale Cupei României, comnpetiţie găzduită de ieri de Oradea. După ce a fost eliminată din semifinalele Ligii Campionilor, Oltchim Râmnicu Vâlcea are parte de un final de sezon mai negru decât s-ar fi aşteptat! Aseară, în sferturile de finală ale Cupei României, campioana României a înregistrat cel mai greu eşec din ultimii şapte ani. Braşovul a făcut un meci superb şi după cele 60 de minute regulamentare de joc, scorul a fost egal 36-36 !

S-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, acolo unde Corona a avut nervii mai tari şi a înscris toate cele 5 aruncări, în timp ce pentru Oltchim a ratat super vedeta Bulatovic (foto)!!

Corona urcă astfel în semifinale, unde va da piept astăzi cu Dunărea Brăila, care s-a calificat în dauna Zalăului, cu 27-24.

În cealaltă semifinală se vor înfrunta HCM Baia Mare (31-28 ieri cu HCM Roman) şi CSM Bucureşti (35-34 cu "U" Jolidon).