corona-umilita-acasa-de-ploiesti

Etapa a 5-a din Liga Naţională de handbal feminin trebuie uitată cât mai repede de Corona Braşov.

Fetele antrenate de Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece au făcut cel mai slab joc din acest sezon şi au pierdut cu 29-21 în faţa celor de la CSM Ploieşti. La pauză, scorul era 17-10 în favoarea prahovencelor.

Nimic bun nu a putut fi remaract în jocul gazdelor. Ploieştiul a condus de la un capăt la altul ostilităţile. Singurul aspect cât de câz pozitiv poate fi reprezentat de debutul în Liga Naţională a Sorinei Tîrcă. Handbalista în vârstă de 16 ani a reuşit să marcheze chiar 4 goluri, două dintre ele de la 7 metri. În partea a doua, Bogdan Burcea a folosit-o extremă stânga. Tot în repriza secundă, spectatorii de la Tribuna I au cerut demisia antrenorului.

Următorul meci al Coronei va fi în deplasare la Slobozia, într-o etapă intermediară.

Marcatoare Corona: Pricopi 5 goluri, Zamfir 4, Tîrcă 4, Briscan 2, Neagu 2, Chiper 1, Dincă 1, Cartaş 1, Bucur 1.