Deplasare importantă la Arad pentru ”stegari”

deplasare-importanta-la-arad-pentru-stegari

Duminică, 19 martie, FC Brașov va întâlni, în deplasare, formația UTA Arad, de la ora 11, într-un meci care contează pentru etapa a 26-a a ligii secunde.

Partida este foarte importantă pentru brașoveni. Echipa antrenată de Cornel Țălnar poate pierde șansele la promovarea în prima ligă în cazul unei înfrângeri.

În tur, la Braşov, stegarii au reușit să întoarcă scorul în minutele de prelungire, partida încheindu-se cu scorul de 3-2, după ce UTA a condus pentru aproape o repriză cu 2-1.

Înaintea celei de-a 26-a etape a ligii secunde, FC Brașov ocupă locul patru în clasament, cu trei puncte în spatele UT-ei, care se află pe cea de-a doua poziție, cu 45 de puncte. Liderul clasamentului este FC Juventus București, care a acumulat 51 de puncte în 21 de partide.

Meciul dintre FC Brașov și UTA Arad va fi transmis în direct duminică, de la ora 11, de DigiSport1.