ibracadabra-letal-

PSG s-a calificat în finala Cupei Ligii Franţei, după victoria cu 2-1 de pe terenul lui Nantes.

Zlatan Ibrahimovic(foto) a deschis scorul după doar cinci minute, când l-a învins pe Remi Riou cu un lob de senzaţie de la 25 de metri.

Învinşi cu 5-0 în campionat, în urmă cu două săptămâni, canarii au reuşit să egaleze în minutul 81 prin Olivier Veigneau.

Omul serii pentru PSG,a fost încă odată Zlatan Ibrahimovic, care a reuşit golul calificării parisienilor în minutul 90.

Suedezul a marcat cel de-al 350-lea și al 351-lea gol din cariera sa profesionistă, iar acesta are 66 de reușite în tricoul lui PSG. Ibrahimovic mai are nevoie de un singur gol pentru a depăși borna atinsă la Inter, unde a marcat tot de 66 de ori.

În finala Cupei Ligii Franţei, de pe Stade de France, Paris Saint-Germain va înfrunta învingătoarea duelului dintre Olympique Lyon şi Troyes, partidă care se va disputa în această de la ora 21:55.