Încă o victorie pentru “lupii’ Brașovului

inca-o-victorie-pentru-lupii-brasovului

Campioana României la hochei pe gheață, Corona Wolves Brașov a avut nevoie de prelungiri, pentru a trece duminică seară, de Debrecen, într-o partidă ce a contat pentru Liga Mol. La finalul timpului regulamentar de joc, scorul a fost egal 1-1.

Corona a deschis scorul în minutul 15 prin Richard Filip, dar maghiarii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 27 prin Norbert Hari. Repriza a treia nu a adus niciun gol pe tabela de marcaj și astfel s-a intrat în prelungiri.

În timpul suplimentar, Corona Wolves Brașov a reușit să înscrie golul victoriei, în minutul 62, prin finlandezul Juhamatti Hietamaki.

În clasamentul Ligii Mol, Corona ocupă locul 4, cu un total de 26 de puncte din 14 partide jucate. Lideri sunt maghiarii de la Dab Docler, cu 35 de puncte.