inca-un-pas-gresit-pentru-corona

Corona Braşov nu îşi regăseşte cadenţa din tur. Jocurile bune care au dus formaţia lui Daniel Bona pe prima poziţie a seriei a doua din liga a doua sunt deja de domeniul trecutului. După ce braşovenii au remizat pe teren propriu, scor 0-0 în meciul cu ultima clasată, FC Maramureş, Coman şi compania nu au reuşit să obţină nici măcar un punct de pe terenul celor de la FC Bihor. Echipa din Bihor a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Corona Braşov, în ultimul meci al etapei a 18-a a seriei secunde din Liga a II-a. Braşovenii au deschis scorul repede prin Forika în minutul trei, dar au fost egalaţi în minutul 20 după ce Mărkuş a trimis cu capul în poartă din şase metri. Victoria bihorenilor a fost adusă de fotul vârf al celor de la CFR Cluj şi Gaz Metan Mediaş, Cristi Bud, în minutul 57. În urma acestui rezultat, Corona Braşov se menţine pe prima poziţie a clasamentului cu 28 de puncte, fiind urmată de ACS Poli Timişoara, cu 27 de puncte, şi UTA Arad, cu 23 de puncte.