inca-un-pas-spre-liga-lui-mitica

Echipa de fotbal Corona Braşov îşi continuă marşul spre Liga I. Trupa condusă de Dan Bona şi Aurica Ţicleanu a trecut cu scorul de 4-1 (3-0) de formaţia FC Olt, într-un meci ce a contat pentru etapa a 24-a din Seria a doua a Ligii a doua. Braşovenii au dominat jocul de la un capăt la celălat şi au câştigat fără probleme în faţa oltenilor. Pastor a deschis scorul în minutul 10 cu un şut de la marginea careului, iar până la pauză căpitanul Coronei, Ioan Coman a dus scorul la 3-0, după ce a reuşit să marcheze de două ori. În partea a doua, jucătorii de la FC Olt au redus din handicap după reuşita lui Dancu, iar Marius Ene şi-a făcut din nou datoria şi a înscris pentru 4-1. În urma acestui rezultat, Corona este în continuare pe prima poziţie a clasamentului cu 40 de puncte şi are şase lungimi avans faţă de ocupanta poziţiei a treia, Damila Măciuca.