infrangere-in-fata-campioanelor

Corona Braşov a pierdut la diferenţă mare de scor, 21-37, partida disputată miercuri seară în deplasare la CSM Bucureşti, joc în devans din etapa a 18-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Campioanele nu au avut nicio emoţie, luând destul de repede un avantaj liniştitor pe tabelă, pe care au reuşit apoi să şi-l marească minut cu minut.

Pentru Corona cele mai bune marcatoare au fost Chiper, Ciuciulete, Tătar și Popa, care au înscris de câte 3 ori fiecare.

În urma acestei înfrângeri, echipa antrenată de Dragoş Dobrescu ocupă locul 8 în Liga Florilor, cu 21 de puncte.

În următoarea partidă, duminică, 25 februarie, de la ora 12, Corona va primi vizita celor de la HC Zalău, formaţie calificată în sferturile de finală ale Cupei EHF.