infrangere-pe-gheata-in-slovacia

După 12 partide câştigate în ultimele 13 jocuri în Liga Mol,  hocheiştii de la Corona Braşov au pierdut aseară, în deplasare, pe terenul celor de la Nove Zamki.

Braşovenii au deschis scorul încă din minutul 2 al meciului, dar oboseala acumulată în ultimele zile şi-a spus cuvântul şi băieţii lui Greg Lindqvist au cedat în jocul din Slovacia: 2-6, pe reprize 1-2, 0-2 şi 1-2.

Punctele formaţiei de sub Tâmpa au fost reuşite de Antal Zsombor şi Levente Lorincz.

Următoarele jocuri ale braşovenilor în Liga Mol, sunt programate vineri 11 şi duminică 13 ianuarie, sub Tâmpa, cu SC Miercurea Ciuc şi Ferenczvaros Budapesta.

// <![CDATA[ var __chd__ = {'aid':11079,'chaid':'www_objectify_ca'};(function() { var c = document.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.async = true;c.src = ( 'https:' == document.location.protocol ? 'https://z': 'http://p') + '.chango.com/static/c.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(c, s);})(); // ]]>