infrangere-pentru-stegari

FC Braşov a început cu stângul partidele oficiale din 2013. Stegarii nu au ştiut să profite de situația de criză a celor de la Dinamo şi au pierdut în Ştefan cel Mare: 1-2!

La 0-0, în primele minute ale jocului, Braşovul a fost aproape de gol, dar Paul Batin nu a reuşit să înscrie în poarta goală, iar ocazia s-a răzbunat câteva minute mai târziu când Alexe a făcut 1-0 pentru Dinamo (min.18).

Cu 11 minute înainte de pauză, căpitanul stegarilor Cr. Munteanu a văzut cartonaşul roşu după un fault făcut din postura de ultim apărător, iar Alexe a făcut „dubla” de la punctul cu var.

Chiar şi cu un om în minus, braşovenii au redus din handicap prin Georgian Păun (min.60). Mai mult, în min. 78 acelaşi Păun a trimis în bară din doar câțiva metri!!!

Dinamo a obținut în cele din urmă victoria, iar FC Braşov bifează astfel prima înfrângere din 2013!