infrangere-pentru-tarlungeni-(1)

În ultima etapă a sezonului regulat, Unirea Tărlungeni a pierdut jocul de la arad cu UTA cu scorul de 2-1 (0-0). După o primă repriză fadă, în care ocaziile de gol au lipsit cu desăvârșire, arădenii au accelerat însă a fost nevoie de faultul în careu al lui Șerban, pentru ca UTA să poată debloca tabela. Copil a înscris de la punctul cu var în minutul 73 și Bătrâna Doamnă conducea cu 1-0. Opt minute mai târziu, Curtuiuș a dublat avantajul gazdelor, după ce l-a învins pe Perianu. Golul de onoare al trupei lui Bona a fost reușit de fundașul Rareș Forika, el punctând cu o lovitură de cap din marginea careului mic, în minutul 90+1. Unirea Tărlungeni va continua campionatul în play-out și se va lupta pentru evitarea retrogradării în timp ce UTA va trege la promovare, urmând să joace în play-off.