Liderul s-a impus în derby + Rezultatele etapei

liderul-sa-impus-in-derby-rezultatele-etapei

Liga a 4-a a avut parte de un meci special sâmbătă, aproximativ 1.000 de spectatori asistând la derby-ul local dintre AS SR și ACS Colțea 1920 Brașov, câștigat de gazde cu 2-1.

Meciul a început cu lovitura de start dată de legendarul Nicolae Pescaru, iar în prima repriză cei de pe teren s-au ridicat la înălțimea atmosferei din tribună și au oferit un fotbal bun.

Liță a deschis scorul, Horia Popa a adus egalarea înainte de pauză, iar Vagner a stabilit scorul final în minutul 66, într-o partidă cu nenumărate ocazii ratate.

Potrivit lui Nicolae Pescaru, echipa antrenată de Petre Lucian arată bine, dar mai au de lucru și lotul trebuie întărit pentru liga a III-a. Cât despre brașoveni, fostul fotbalist îi îndeamnă „să vină la stadion ca atunci când juca Nae la echipă, să fie iarăși tribunele arhipline. N-aveau loc pe-atunci, se rupeau plopii să stea să vadă. Dar erau alte condiții, nu prea avea lumea unde să meargă în afară de fotbal”, a declarat Nicolae Pescaru pentru Brașovul Tău.

În celelalte partide ale etapei, Precizia Săcele s-a impus fără probleme, scor 13-0, în fața celor de la Berivoi, iar Olimpic Zărnești și-a adjudecat un loc pe podium, învingând cu 1-0 formația ACSM Codlea.