Liga Campionilor: Juventus câștigă prima manșă cu Real Madrid

liga-campionilor-juventus-castiga-prima-mansa-cu-real-madrid

Juventus Torino s-a impus, pe teren propriu, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor, cu scorul de 2-1, în fața campioanei en-titre, Real Madrid. Juventus, campioana Italiei, a deschis scorul în minutul 8, prin Alvaro Morata, după care galacticii au egalat, în minutul 27, prin Cristiano Ronaldo. Scorul final a fost stabilit de Tevez, dintr-o lovitură de penalti, în minutul 57, scrie romanialibera.ro.

Echipa folosită de Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Sturaro (Barzagli '64), Pirlo, Marchisio - Vidal - Tevez (Pereyra '86), Morata (Llorente '78). Antrenor: Massimiliano Allegri. Echipa lui Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - J. Rodriguez, Kroos, Sergio Ramos, Isco (Hernandez '63) - Bale (Jese '86), C. Ronaldo. Antrenor: Carlo Ancelotti.