liga-i-etapa-a-patra-din-playoff-si-playout

FC Viitorul, ocupanta locului cinci în clasamentul play-off-ului Ligii 1, a remizat, joi, scor 1-1, în meciul jucat în deplasare cu ASA Tg. Mureş, din etapa a patra a play-off-ului Ligii 1. În minutul 65, Viitorul a deschis scorul. Pablo De Lucas a expediat un şut puternic direct în vinclul porţii lui Stăncioiu, după o respingere a lui Gabi Matei. ASA a egalat în minutul 87 prin Țucudean după o gafă a goalkeeperului de la Viitorul, Pecanha. În runda a patra din play-off Steaua a învins Pandurii în deplasare cu scorul de 1-0. Astăzi se joacă ultimul meci al etapei, Dinamo-Astra, de la ora 20.30.

CS Universitatea Craiova a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 2-1 (0-1), în Bănie, în ultimul meci din etapa a patra a fazei play-out a Ligii I de fotbal. Universitatea a obținut o victorie nesperată, după ce a fost condusă cu 1-0 și a jucat mai bine de o repriză în zece oameni. Oaspeții au deschis scorul prin camerunezul Michael Ngadeu în minutul 31, iar Craiova a revenit în partea secundă și a egalat prin  fundașul ivorian Stephane Acka în minutul 54.  Golul victoriei oltenilor a venit în minutul 90 când Herghelegiu a reușit să puncteze. Craiova a jucat în zece din minutul 39 când Silviu Izvoranu a fost eliminat pentru cumul de cartonașe. Iată rezultatele complete ale rundei a patra din play-out: Poli Timișoara – Petrolul 0-1, FC Voluntari – CFR Cluj 1-0, Concordia Chiajna – CSMS Iași 1-1 și Universitatea Craiova – FC Botoșani 2-1.