liga-i

Pandurii Tg. Jiu, ocupanta locului trei în clasamentul play-off-ului, a remizat, luni, scor 3-3, în meciul jucat pe teren propriu cu ASA Tg. Mureş, din etapa a şasea a play-off-ul Ligii 1. Pentru gorjeni au marcat Hora în minutul 10 și  Antal în minutele 38 și 50, în timp ce pentru ASA au înscris Voiculeţ  în minutul 19, Gorobsov în 65 și Balaur  cu zece minute înainte de finalul meciului. În celelalte jocuri ale rundei a șasea a play-off-ului s-au înregistrat rezultatele: Viitorul – Astra 1-3 și Steaua – Dinamo 1-1. În clasament pe prima poziție este Astra cu 39 de puncte, urmată de Steaua cu 33 de puncte și de Pandurii cu 31 de puncte.

În ultimul meci din  etapa a șasea a play-outului, FC Botoșani și CSMS Iași au încheiat la egalitate scor 0-0. În celelalte partide ale rundei s-au înregistrat rezultatele: Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești 1-1, CSU Craiova – CFR Cluj 1-1 și Poli Timișoara – Voluntari 2-1.