manchester-city-si-real-madrid-sau-anulat-

În prima manșă a semifinalei Champions League dintre Manchester City și Real Madrid, cele două formații au terminat la egalitate, scor 0-0. După o primă repriză în care ocaziile de gol au lipsit cu desăvârșire, Realul, fără Cristiano Ronaldo și cu Benzema înlocuit la pauză, a pus stăpânire pe joc și a ratat câteva oportunități de a puncta. Lovitura de cap a lui Sergio Ramos a fost reținută de Hart, iar goalkeeperul „cetățenilor” și-a continuat prestația de excepție intervenind extraordiar la șutul lui Jese, la reluarea lui Casemiro și la ocazia lui Pepe. City putea da lovitura pe final când șutul lui De Bruine din lovitură liberă a fost respins în corner de Navas. S-a terminat 0-0, iar califcarea în finală se va decide pe Santiago Bernabeu în data de 4 mai. În cea de-a doua semifinală se întâlnesc astăzi la Madrid, Atletico și Bayern Munchen, cu începere de la ora 21.45.