În weekend, baza de la Braşovia a găzduit prima ediţie a Cupei „Ion Voicu-Vulcăneanu” la fotbal pentru copii născuţi în anul 2005. La eveniment au participat câte două echipe de la FC Braşov şi Braşovia şi câte o echipă reprezentând cluburile Forex Braşov, AS Prejmer, FC Benţa Braşov şi ACS Steagu Roşu Braşov. Cele opt echipe au fost împărţite în două grupe de câte patru echipe, iar jocurile au fost savurate de aproximativ 250 de spectatori. În finală s-au întâlnit cele două echipe ale clubului FC Braşov, câştig de cauză având FC Braşov galben. Pe poziţia a treia s-a clasat formaţia FC Benţa Braşov. Premiile individuale au fost cucerite de micuţii fotbalişti de la FC Braşov. Cel mai tehnic jucător a fost Andrei Ene, portarul turneului a fost Darius Arsu, iar cel mai bun jucător a fost desemnat David Avram.