neau-bagat-la-apa-(2)

Sportul Studențesc Corona Brașov nu a reușit să facă față celei mai în formă echipe din Superliga Națională de polo și a pierudt jocul cu Steaua cu scorul de 5-16 (0-3, 1-5, 0-3, 4-5). Steaua rămâne neînvinsă în Superliga Naţionalăde polo, după 21 de partide consecutive . Poloiştii antrenaţi de Andrei Iosep au făcut spectacol, la Braşov, în primul meci cu Sportul Studenţesc Corona, din etapa a 12-a a campionatului. Cu Nikola Murisic principal marcator, roş-albaştrii au avut un start perfect de meci. În primele trei sferturi, au punctat de 11 ori şi au primit un singur gol. Ultima repriză a fost cea mai echilibrată. Deşi „studenţii” au înscris de patru ori, Steaua a continuat să controleze jocul şi a câştigat, în final, cu 16-5. Adrian Stan și Nicolae Oanță cu câte două reușite și Martin Kolarik cu un gol înscris au fost marcatorii trupei conduse de Aurelian Georgescu și Edi Andrei. Următorul meci dintre cele două echipe se dispută astăzi de la ora 16.45 la bazinul olimpic din Brașov.