rat-a-marcat-o-dubla-in-grecia

Fundașul stânga al naționalei României, Răzvan Raţ, a avut parte de un weekend perfect. Fostul jucător al celor de la Șahtior Donețk a marcat două goluri în meciul PAOK Salonic - OFI Creta, scor 4-0. Fundaşul a deschis scorul în minutul 2, cu un şut din careu. Românul a marcat din nou în minutul 43. Celelalte goluri au fost marcate de Mak ('27) şi Athanasiadis ('45).  Raţ, 33 de ani, a rămas pe teren toate cele 90 de minute şi a primit un cartonaş galben în minutul 16. În urma acestei victorii, PAOK a urcat pe locul 1 în clasamentul din Grecia, având 13 puncte după 5 etape. În altă ordine de idei, Răzvan Lucescu a debutat pe banca grecilor de la Xhanti Skoda cu o remiză, scor 1-1 în deplasare cu Panionios.