real-castiga-cu-emotii-la-elche-

Real Madrid a trăit periculos în deplasarea din etapa a 6-a,de la Elche. Fără Cristi Săpunaru în teren, accidentat, nou promovata s-a dovedit a fi o nucă tare pentru madrileni, care s-au impus la limită, cu un gol marcat din penalty la ultima fază a meciului.

Realul a deschis scorul prin Cristiano Ronaldo(foto) în minutul 51. Finalul de joc a fost unul extreme de tensionat.

În primul minut al prelungirilor, Elche a reuşit să restabilească egalitatea prin Boakye.

Seara magică a lui Elche, revenită în La Liga după o pauză de 24 de ani, a fost stricată de o decizie controversată a centralului Muniz Fernandez.

Acesta a acordat un penalty discutabil la căderea lui Pepe în careul advers, într-un moment în care prelungirile se terminaseră.

Cristiano Ronaldo a transformat şi astfel cele trei puncte au luat drumul Madridului.

În aceeaşi etapă cu numărul 6, aseară s-au mai înregistrat rezultatele: Granada – Valencia 0-1 şi FC Sevilla – Rayo Vallecano 4-1.