real-sociedad-bate-pe-real-madrid-

Real Sociedad a produs prima surpriză din noua ediție din Primera Division, și s-a impus în fața celor de la Real Madrid cu 4-2, într-un joc ce a contat pentru etapa cu numărul 2. Deşi partida de la San Sebastian a început pe făgaşul normal, cei de la Real conducând cu 2-0 după doar 11 minute, prin reuşite lui Sergio Ramos şi Gareth Bale, nimeni nu avea să prevestească ceea ce va urma.

Gazdele au revenit în joc după reuşita din minutul 35 a lui Martinez, iar la pauză s-a intrat la egalitate, scor 2-2,

Zurutuza marcând cu patru minute înainte de finalul primei reprize.Surpriza a venit în minutul 65,atunci când acelaşi Zurutuza a înscris pentru 3-2.

Pentru ca victoria să fie şi mai frumoasă pentru fanii celor de la Real Sociedad, Vela a făcut 4-2 în minutul 75 și a stabilit şi scorul final.