Record de goluri în meciul FC Braşov- Petrolul Ploieşti

record-de-goluri-in-meciul-fc-brasov-petrolul-ploiesti

Petrolul Ploieşti s-a impus în meciul cu FC Braşov cu scorul de 6-4. Prima reusita a apartinut in minutul 3 lui Hamza care a deschis scorul cu un penalty.  In minutul 7 Marinescu şutează  din mijlocul careului iar scorul devine 2-0 pentru Petrolul Ploiesti. Batin reuseste in minutul 17 sa mai reduca diferenta, iar scorul ajunge 2-1. Tot Batin reuseste golul egalizator in minutul 33. Insa chiar aproape de sfarsitul primei reprize, Marinescu suteaza de la 20 de metri, si scorul ajunge 3-2 pentru Petrolul.

Repriza a doua a fost la fel de spectaculoasa. In minutul 55  Iulian Popa reuseste egalarea cu  un şut la colţul lung: 3-3. Insa in minutul 64 Hamza înscrie din apropiere, iar scorul ajunge la 4-3. Dupa numai doua minute,  Alcenat înscrie cu un sut plasat la coltul lung: 5-3. In minutul 86, prin reusita lui Grozav scorul ajunge la 6-3 pentru Petrolul Ploiesti. Insa Mateiu reuseste in minutul 89 sa mai spele din rusine si inscrie pentru stegari, scor final  6-4.