remiza-cu-voluntari

Echipa de ligă secundă, Corona Braşov a remizat, scor 1-1 cu formaţia FC Voluntari, într-un joc amical disputat pe terenul Metrom. Golul trupei conduse de Daniel Bona a fost înscris în partea a doua a jocului de Ene. Partida s-a jucat pe durata a 105 minute, prima repriză 60 de minute şi partea secundă 45 de minute. În prima parte a jocului, antrenorii Coronei, Dan Bona şi Nicu Văduva, au folosit următoarea formulă de echipă: Marc – Burlacu, Foriko, Avram (Damian), Fizeşan – Chirciu, Dâlbea, Manea, Vlad Munteanu, Leonte – Coman. În al doilea mitan Corona a jucat în formula: Dănălache, Martac, Damian, Ştefan, H. Popa, Chirciu, Stângă, Pastor, Marcăş – Marinescu, Ene. „Sunt mulşumit de modul în care băieţii au tratat jocul. Ne-am creeat foarte multe oportunităţi de a înscrie dar din păcate nu am găsit drumul spre gol. În repriza secundă am dominat autoritar, chiar dacă am întâlnit o echipă bună, care s-a întărit cu jucători de valoare precum Dinu Todoran”, a declarat antrenorul Daniel Bona. Corona va juca vineri o nouă partidă de verificare în compania formaţiei de liga a treia din Târgovişte.