remiza-pentru-tricolorii-mici

Reprezentativa Under 18 a României a remizat primul meci amical din "dubla" cu Serbia.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 25, prin atacantul Saponjic. Cicâldău a egalat în minutul 32, din penalty, apoi același Saponjic a reușit "dubla", in minutul 38.

La reluare, ”tricolorii” au restabilit iarăși egalitatea pe tabelă, 2-2, prin golul aceluiași Cicâldău, care a transformat a doua lovitură de la 11 metri, iar apoi, în minutul 79, au preluat conducerea, 3-2, datorită reușitei lui Patrick Petre.

Rezultatul final a fost stabilit în ultimul minut de joc, când gazdele au reușit să egaleze.

Al doilea joc dintre selecționatele Under 18 ale Serbiei și României este programat mâine la Vršac, de la ora 12:00.