rusescu-in-echipa-ideala-a-europa-league

Atacantul român Raul Rusescu, de la echipa turcă Osmanlispor, a fost nominalizat în echipa ideală a etapei a treia din grupele Europa League la fotbal, pe site-ul uefa.com.

Rusescu a marcat ambele goluri ale formației din Ankara în meciul cu Villarreal, 2-2, desfășurat joi seara, în Grupa L a competiției.

Fostul atacant al Stelei a marcat în minutele 23, din pasa lui Vrsajevic, și 24, cu un șut de la distanță. Rusescu a jucat 80 de minute și a fost votat cel mai bun om al meciului.

Echipa ideală a etapei a treia se prezintă astfel: Samir Handanovic (Inter Milano) — Jakub Brabec (KRC Genk), Dante (OGC Nice), Kongolo (Feyenoord) — Marlos (Șahtior Donețk), Paul Pogba (Manchester United), Giuliano (Zenit), Evgheni Konoplianka (Schalke 04) — Rusescu (Osmanlispor), Guillaume Hoarau (Young Boys Berna), Nikola Kalinic (Fiorentina).