se-reia-liga-florilor-la-handbal-feminin

Corona joacă astăzi la Baia Mare

Liga Naţională de handbal feminin se reia la mijlocul acestei săptămâni, după pauza de iarnă, cu meciurile din cadrul etapei cu numărul 11.

În această rundă, Corona Braşov va evolua în deplasare la Minaur Baia Mare, miercuri, 9 ianuarie 2019, de la ora 18.00.

„Baia Mare a demonstrat până acum că se bate pentru partea superioară a clasamentului. A pierdut un singur meci acasă, cu Râmnicu Vâlcea.

Mergem să ne jucăm şansa, încercăm să câştigăm. Avem o luptă cu Baia Mare, Bistriţa, Craiova, Cisnădie şi orice punct câştigat cu aceste echipe contează”, a declarat antrenorul Ion Crăciun, înaintea primului joc oficial al anului.

Corona ocupă locul 4 în Liga Florilor (16 puncte), iar Minaur se află pe poziţia a 6-a, cu 13 puncte.

Programul complet al etapei a 11-a:

HC Zalău - SCM Craiova (miercuri, ora 17.30, cu transmisiune în direct pe TVR HD), Minaur Baia Mare - Corona Braşo (miercuri, ora 18.00), Măgura Cisnădie stă, CSM Bucureşti - Gloria Buzău (joi, ora 17.30, cu transmisiune în direct pe TVR HD), SCM Râmnicu Vâlcea - U Cluj (joi, ora 18.00), CSM Galaţi - Gloria Bistriţa (joi, ora 18.00), Dunărea Brăila - CSM Slatina (joi, ora 18.30).

..................................................................................................................

Update: Din păcate, înfrangere pentru Corona în meciul cu Minaur Baia Mare, scor 27-24 (14-10).

Pentru Corona au marcat: Buceschi 6, Tîrcă 6, Neagu 3, Dmitrovic 3, Chiricuta 2, Pătuleanu 1, Bucur 1, Ciolan 1, Lopătaru 1.

Pentru Corona urmează o etapă de pauză, meciul cu Măgura Cisnădie, care era programat pentru 13 ianuarie 2019, la Braşov, fiind reprogramat pentru luna februarie, din cauza programului pe care Măgura îl are în cupele europene.