starea-lui-mutu-este-buna-

Suporterii galben-negrilor nu au de ce să îşi facă griji, în privinţa stării de sănătate a portarului Daniel Mutu.

Accidentat în minutul 92 al partidei de aseară cu Concordia Chiajna, Mutu a fost transportat la spital pentru investigaţii amănunţite.

În urmă cu doar câteva minute, într-o intervenţie telefonică la Radio Braşov, principalul stegarilor, Adrian Szabo, a spus că starea golkeaperului braşovean este bună.

“Daniel Mutu este un băiat cu un caracter aparte, care are un menatal foarte puternic.

A suferit o comoţie superficială şi în zilele următoare va beneficia de un tratament special.

Va participa la antrenamentele echipei, dar vom încerca să-l menajăm pentru a nu risca şi alte lovituri în zona capului” a declarat în această dimineaţă pentru Radio Braşov, Adrian Szabo.

Şi directorul general al clubului FC Braşov, Ioan Stamatopol, a confirmat că starea luji Mutu este bună.

"Lovitura încasată a fost destul de urâtă, la tâmplă! Băiatul nu a fost conştient timp de 5 minute.

Aseară, la spital, a făcut şi un tomograf, pentru a fi siguri că totul este în regulă. I-au fost recomandate 2-3 zile de pauză, condiţii în care, cel mai probabil va lipsi din teren la jocul cu Astra Giurgiu" ne-a declarat în urmă cu doar câteva minute, directorul general al FC Braşov, Ioan Stamatopol.