steagu-isi-adjudeca-locul-doi

FC Brașov a învins, în această seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formația Politehnica Timișoara, într-o partidă contând pentru etapa a 26-a a Ligii secunde.

Deși punctele au ajuns în contul „stegarilor”, ambele goluri au fost marcate de jucătorii Timișoarei. Țugui a înscris în minutul 31, iar Mera a stabilit scorul final în minutul 76.

În urma acestei victorii, FC Brașov a urcat pe cea de-a doua poziție a clasamentului Ligii secunde, cu 48 de puncte, la 9 puncte în spatele liderului Juventus București. Dacă s-ar păstra pe acest loc, „Steagu” ar promova direct în prima ligă.

Următorul meci al brașovenilor va avea loc sâmbătă, 1 aprilie, de la ora 11. Elevii lui Cornel Țălnar fac deplasarea la Balotești, pentru confruntarea cu formația de pe locul 15 în clasamentul Ligii a II-a.