Steaua s-a calificat în optimile Cupei României

steaua-sa-calificat-in-optimile-cupei-romaniei-

Steaua s-a calificat în optimile Cupei României după ce a trecut de Foresta Suceava cu 2-1.

În fața unui stadion plin, elevii lui Reghecampf s-au chinuit pentru victoria obținută în deplasarea de la Suceava.

Vicecampioana a deschis repede scorul, în minutul 9, Ovidiu Popescu a profitat de respingerea eronată a lui Semeghin și l-a învins pe portarul advers cu un șut de la 10 metri.

Gazdele nu s-au lăsat și au adus egalarea în minutul 18 prin Matei care l-a învins pe Niță cu șut frumos de la aproape 12 metri.

Golul victoriei a venit la două minute după pauză prin Aganovic.

Foresta Suceava-Steaua s-a terminat 2-1, la capătul unui meci cu ocazii și faze bine jucate, adversarul punându-i probleme liderului Ligii 1.

Tot joi s-au mai jucat alte trei meciuri. Astra a învins cu 1-0 pe Nuova, Viitorul a trecut cu 4-0 de Balotești, în timp ce FC Botoșani a fost învinsă în deplasare de la Afumați.