Tărlungeni, egal la ultimul test înaintea debutului în campionat: 1-1 cu o echipă de Liga 3

tarlungeni-egal-la-ultimul-test-inaintea-debutului-in-campionat-11-cu-o-echipa-de-liga-3-

Unirea Tărlungeni a intrat în linie dreaptă în ceea ce priveşte pregătirea noului sezon.

Formaţia antrenată de Daniel Bona a remizat week-endul trecut în deplasare cu SCM Piteşti, scor 1-1.

Piteştenii au deschis scorul prin Marian Cârstea în repriza a doua, iar egalarea braşovenilor a venit de la atacantul Coman. În acest joc, Bona nu l-a utilizat niciun minut pe Chirciu.

Daniel Bona: „Pot spune că a fost un meci foarte bun de pregătire contra unei echipe foarte bune. Mă bucur că am egalat după ce am fost conduşi. Sunt fericit de faptul că atacantul Coman a reuşit să debuteze cu gol la echipa noastră. SCM Piteşti este o echipă care merită să joace în Liga a II-a. Îi aşteptăm să promoveze şi să joace alături de noi în Divizia B. Sunt mulţumit de pregătirea de vară, dar şi de lotul pe care îl am la dispoziţie chiar dacă mai avem mici probleme cu jucătorii tineri. Obiectivul nostru este clasarea în play-off şi sunt convins că ne este la îndemână să îl îndeplinim cu lotul pe care îl avem”.

Tărlungeni: Dănălache - Burlacu, Foriko, Şerban, Bucur - Vasiloi, Dâlbea, Minciună, Marin - L. Nicolae, Coman.

Au mai intrat: Muţiu, Cioinac, Pastor, Poenaru, Vlăsceanu, Petra, Păduraru şi Monea.

Antrenor: Dan Bona.