tricolorii-mici-victorie-cu-albania

Echipa naţională de tineret a României a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), reprezentativa similară a Albaniei, într-un meci amical disputat la Buzău. Gabriel Iancu nu a fost căpitan, dar a replicat prin joc reuşind să deschidă scorul în minutul 16.

Viorel Moldovan i-a oferit banderola de căpitan lui Bălaşa.Golurile "tricolorilor" au fost marcate de Iancu '16 Neag '77 şi Fl. Tănase '83, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Murriqi, în minutul 60.

Selecţionerul Viorel Moldovan a folosit următoarea formulă de echipă: Cojocaru - Bălaşa, Neag, Boldor, Mitache (Filip '46) - I. Cristea (Nedelcu '73), Al. Dan (Şerban '73) - Rotariu (Bumba '46), Mitriţă (Ştefănescu '67), Fl. Tănase - Iancu (V. Balint '67).

Partida a fost arbitrată de Marius Avram, ajutat de asistenţii Valentin Avram şi Vladimit Urzică.

Naţionala de tineret a României va mai disputa un meci amical cu reprezentativa Macedoniei, la Skopje, în 13 octombrie, de la ora 19.00.