victorie-in-giulesti

Sorin Cârțu a debutat cu dreptul pe banca tehnică a stegarilor. FC Brașov s-a impus în deplasare cu scorul de 2-1 (2-0) în fața Rapidului. Brașovenii au deschis scorul prin Buga în minutul 38, atacantul galben-negrilor fructificând o pasă excelentă venită de la Iulian Popa. Cristi Ionescu a mărit avantajul echipei de sub Tâmpa, în minutele de prelungire ale primei reprize. Fundașul brașovean a trimis o torpilă din lovitură liberă și mingea a poposit în plasa porții giuleștene. Fostul stegar Blaze Ilijovski a redus dn handicap în minutul 87. După patru minute de prelungire, arbitrul a fluierat finalul jocului iar brașovenii au câștigat trei puncte foarte mari. În urma acestui succes, FC Brașov a acumulat 19 puncte și este în acest moment pe locul cinci în clasament.