Victorie URIAŞĂ pentru Simona Halep: A ÎNVINS-O pe Serena Williams!

victorie-uriasa-pentru-simona-halep-a-invinso-pe-serena-williams

Performanţă incredibilă pentru Simona Halep la Turneul Campioanelor din Singapore, după ce, azi, a învins-o pentru prima oară pe Serena Williams, cu scorul de 6-0, 6-2, în 65 de minute de joc. Simona Halep, locul 4 WTA, a câştigat primul set al meciului cu numărul 1 WTA, cu scorul de 6-0. Jucătoarea americană nu a mai pierdut un set fără să câştige vreun ghem din mai 2013, de la turneul de la Madrid. Halep şi Williams s-au mai întâlnit de trei ori până în prezent, de fiecare dată impunându-se jucătoarea americană. Ele au jucat prima dată una împotriva celeilalte în 2011, în turul doi al turneului de la Wimbledon, când Serena Williams a câştigat în trei seturi, scor 3-6, 6-2, 6-1. Următoarele două partide au avut loc în 2013 şi s-au încheiat cu scorul de 6-3, 6-0, în semifinalele turneului de la Roma, şi cu scorul de 6-0, 6-4, în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati, scrie ziarulring.ro.