"Dragi zărneşteni, dragi tineri ai oraşului Zărneşti, după cum bine ştiţi, în data de 10 iunie 2012 vor fi alegerile locale pentru oraşul nostru. Eu fac politică şi candidez acum la Consiliul Local Zărneşti pentru a fi coechipier cu voi, cu cei de vârsta noastră, care au speranțe, aşteptări şi nevoi.
Dorinţa mea în politică este ca generaţia noastră să nu mai trăiască deziluziile şi eşecurile generaţiei anterioare. Dorinţa şi obligaţia mea în politică este să fiu alături de voi, de tineri, în încercarea ca speranţele generaţiei noastre să se împlinească. Vă sfătuiesc ca să votaţi echipa Partidului Naţional Liberal pentru Consiliul Local, echipa care a fost, este şi va fi un factor de echilibru în activitatea politică şi socială a oraşului nostru. Totodată, vă îndemn să votaţi echipa USL pentru Consiliul Judeţean Braşov, deoarece din această echipă face parte zărneşteanul Claudiu Cornea, un om care nu a uitat originile sale şi care s-a luptat mult pentru oraşul nostru, ca acesta să se dezvolte, un om care susţine foarte mult tinerii. Un  om foarte important  este domnul Aristotel Căncescu, candidat la preşedinţia Consiliului Judeţean Braşov, o persoană foarte calculată, cinstită, un om care ajută tinerii, un om care merită susţinerea noastră. Aşadar, vă solicit să votaţi echipa onestă şi corectă, iar eu vă voi reprezenta cu cinste şi onoare în noul Consiliul Local. Vă mulţumesc!"  Blaj Nicolae Răzvan (foto)