corona-a-pierdut-meciul-cu-csm-bucuresti

Corona Braşov a pierdut cu scorul de 28-23 (15-11) meciul jucat în deplasare, în fața campioanei României, CSM Bucureşti. Fetele antrenate de Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece au jucat de lșa egal la egal cu campioanele timp de un sfert de oră, după care, bucureștencele au trecut la cârma jocului și s-au impus fără probleme cu scorul de 28-23. Antrenorii brașoveni l-au menajat la acest joc pe Ana Maria Mîrcă, Laura Chiper, Cristina Zamfir și Camelia Hotea, iar Mihaela Briscan şi Georgiana Ciuciuletete nu au evoluat ele fiind în continuare accidentate. Astfel jucătoare tinere precum Daciana Hosu, Isabela Roșca, Ana Maria Berbece sau Cristina Crețu au prins minute bune în teren împotriva unei echipe pline de vedete. Pentru trupa de sub Tâmpa au marcat Cartaş 8 goluri, Neagu 6, Raţiu, Ţăcălie și Pricopi câte 2 goluri, Creţu, Marcu şi Berbece câte un gol fiecare. Pentru Corona urmează jocul retur din sferturile de finală ale cupei EHF cu HC Odense, care va avea loc duminică, de la ora 14.00, în Sala Sporturilor „Dumitru Popescu Colibași”.