fc-brasov-remiza-cu-astra-giurgiu

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-1), cu formaţia FC Braşov, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, în care gazdele au evoluat în dublă inferioritate.
Gazdele au deschis scorul prin Cr. Ganea, în minutul 40, oaspeţii reuşind egalarea prin Tembo, în minutul 80. Înainte de începerea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului antrenor al echipei FC Braşov, Ştefan Coidum.

FC Braşov: Iacob - G. Matei, Novakovici, Artjunin, Novak (Moraru '88) - Jurici, Zlomisici - Bencum, Cr. Ganea, Aganovici (Goian '84) - Constantinescu (Buga '90+2). Antrenor: Vjekoslav Lokica.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Gorupec, Oros, Ben Youssef, Junior Morais - Laban (Spătaru '46), Seto (Tembo '71), Florescu - Enache (William '46), Fatai, Budescu. Antrenor: Oleg Protasov.